KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13931008
nr 1393 1008
Olle Nordberg
(1905-1986), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 47, Paris. Olja på pannå, 37x45, yttermått inklusive ram: 50x58 cm
Olle Nordberg, född 1905, död 1986, svensk målare.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.800 kr
måndag 26 april 2021
kl 19:40:40
2.600 kr
- Klassiska
26 apr
Klassiska
Läs mer om Klassiska